PostHeaderIcon نجات

 

نجات

«خدا ما را نجات داده و به زندگی مقدّس فراخوانده است. این نه به ‌سبب اعمال ما، بلکه به‌ خاطر قصد و فیض خودِ اوست، فیضی که در مسیحْ عیسی از ایام ازل به ما عطا شده بود، ولی اکنون با ظهور نجات‌دهندۀ ما مسیحْ عیسی عیان گشته است - هماو که به ‌واسطۀ انجیل، مرگ را باطل کرد و حیات و فناناپذیری را آشکار ساخت.»

اگر یک ایماندار به زندگی بی بند و باری ادامه دهد،  آن شخص از خدا دور شده به زندگی گناه آلود گذشته خواهد برگشت.  ولی رشد ایمان شما بر رفتار گناه آلود پیروزی خواهد داشت.  «پس ای عزیزان، حال که این وعده‌ها از آنِ ما است، بیایید خود را از هر ناپاکیِ جسم و روح بزداییم و با ترس از خدا، تقدس را به ‌کمال رسانیم.»

کلام خدا ما را می خواند تا به شایستگی آن دعوتی که به آن خوانده شده ایم رفتار کنیم  «در کمال فروتنی و ملایمت؛ و با بردباری و محبت یکدیگر را تحمل کنید.»  یعنی رفتار و زندگی ما باید متناسب با آن دعوت عالی ای که خدا از ما بعمل آورده یعنی متناسب با شان فرزندان خدا باشد.

اگر چه شما هم اینک فرزند خدا هستید اما برای رسیدن به کاملیتی که در مسیح آن را مشاهده میکنیم راه درازی در پیش است.  خدا همه وسایل لازم را برای رسیدن به این هدف برای شما تدارک دیده است اما شما به تصمیمیانتان در این میان نقش دارید.  اگر چه همه چیز در زندگی مسیحی مبتنی بر فیض است اما واکنش اشخاص در برابر فیض الهی و میزان پذیرش این فیض از سوی آنها، زندگی روحانی آنها را شکل میدهد.

عیسی مسیح چنین گفته :

پس شما کامل باشید جنانکه پدر آسمانی شما کامل است

سخت بکوشید که با هم مردم در صلح و صفا بسر برید و  مقدس باشید.

آمین

رضا خلج - Reza khalaj

سپتامبر 2012

 

Share

آخرین بروزرسانی (دوشنبه, 10 مهر 1391 ساعت 08:02)

 

نظرات   

 
0 #9 shahin 1391-07-18 16:35
ای خد ا، من تو را در آسمان دارم ؛ این برای من کافی است و هیچ چیز دیگر بر زمین نمیخواهم .اگر چه فکر و بدنم ناتوان شوند ، اما تو ای خدا ، قوت و تکیه گاه همیشگی من هستی .....! مزامیر ۷۳ آیه۲۵-۲۶
بازگو کردن
 
 
0 #8 nahid 1391-07-18 16:32
۱۶امّا می‌گویم به روح رفتار کنید که تمایلات نفس را به‌جا نخواهید آورد.۱۷زیرا تمایلات نفس برخلاف روح است و تمایلات روح برخلاف نفس؛ و این دو برضد هم‌اند، به‌گونه‌ای که دیگر نمی‌توانید هرآنچه را که می‌خواهید، به‌جا آورید.۱۸امّا اگر عنان هدایتتان به‌دست روح باشد، دیگر زیر شریعت نخواهید بود.

۱۹اعمال نفس روشن است: بی‌عفتی، ناپاکی، و هرزگی؛۲۰بت‌پرست ی و جادوگری؛ دشمنی، ستیزه‌جویی، رشک، خشم؛...
بازگو کردن
 
 
0 #7 nahid 1391-07-18 16:31
خدا را در قدس‌ او تسبیح‌بخوانید. در فلكِ قوّت‌ او، او را تسبیح‌ بخوانید! او را به‌ سبب‌ كارهای‌ عظیم‌ او تسبیح‌ بخوانید. او را به‌ حسب‌ كثرت‌ عظمتش‌ تسبیح‌ بخوانید. او را به‌ آواز كَرِنّا تسبیح‌بخوانید. او را با بربط‌ و عود تسبیح‌ بخوانید. او را با دف‌ و رقص‌ تسبیح‌ بخوانید. او را با ذوات‌ اوتار و نی‌ تسبیح‌ بخوانید. او را با صنجهای‌ بلندآواز تسبیح‌ بخوانید. او را با صنجهای‌ خوش‌صدا تسبیح‌ بخوانید. هركه‌ روح‌ دارد، خداوند را تسبیح‌ بخواند.
مزمور ۱۵۰
Vertaling bekijken
بازگو کردن
 
 
0 #6 nader 1391-07-15 18:42
وقتی که کلام خدا را شنیدید و دریافتید که گناهکارید و با هیچ‌یک از اعمالتان نمی‌توانید خود را نجات دهید بلکه به نجات دهنده‌ای نیاز دارید.درمی‌یابی د که همگی انسانها گناهکارند و نیاز به بخشش خداوند دارند. آنگاه بیداری روحانی در شما شروع شده است. ما به مسیح نیاز داریم. به یک نجات دهنده که مجازات گناهان ما را به جان خود بخرد. کسی که بتواند ما را از درون عوض کند و بعد از مرگ، ما را به جلال و حضور خداوند برساند.

حال، چشمان دل شما تا حدی گشوده شده و متوجه بعضی از این حقایق شده‌اید: دریافته‌اید که دنیای آزادی خارج از مصر وجود دارد. دنیایی خارج از اسارت و بنده‌گی. به علاوه، تا حدی از مصر بیرون آمده‌اید و اینک روبری شما دریایی عبورناپذیر سّدِ راهتان شده است. پشت به مصر کرده و بیرون آمده‌اید، اما در پی‌تان لشکر فرعون است که می‌تازد و روبرویتان دریایی وسیع. چگونه می‌توان از این دریای شک و تردیدها گذشت و به سرزمین آرامش و صلح رسید؟ چگونه می‌توان با فوجی از افکار بازدارنده مواجه شد؟ ممکن است فکر کنید: شاید برای من نجاتی نباشد! شاید آموزه‌های اسل...
بازگو کردن
 
 
0 #5 hasan 1391-07-07 18:43
خداوند را فقط ذکر نکنید ، در او بیاندیشید و فکر کنید.
اگر او را فکر کردید و به جلال و بزرگی او واقف شدید،
واگر قلمرو حاکمیتش را آموختید،
و قانونش را ادراک نمودید،
آنگاه بی آنکه کلامی بر زبان آورید،
...
بازگو کردن
 
 
0 #4 reza 1391-07-06 14:37
تا بخت و رخت و تخت خود بر عرش و کرسی بر برم
بر گردن و بر دست من بربند آن زنجیر را
افسون مخوان ز افسون تو هر روز دیوانه ترم
...
بازگو کردن
 
 
0 #3 navid 1391-07-06 09:52
باور داشته باشید که خداوند نزدیک به هر یک از ما است و ما را میشنود ، نگران و ناامید نباشید

خداوند نزدیك‌ است‌ به‌ آنانی‌كه‌ او را می‌خوانند، به‌ آنانی‌كه‌ او را به‌ راستی‌ می‌خوانند. مزمور ۱۴۵ آیه ۱۸
بازگو کردن
 
 
0 #2 ramin 1391-07-06 09:44
و اما جميع‌ طالبان‌ تو در
تو وجد و شادي‌ نمايند و آناني‌ كه‌ نجات‌ تو را دوست‌ دارند، دائماً گويند كه‌ خداوند بزرگ‌ است‌.

آمین

مزامیر 40 آیه
بازگو کردن
 
 
0 #1 ramin 1391-07-06 09:02
nejat yani masih
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن

نظر سنجی
آیا مسئله هسته ای ایران به جنگ می‌انجامد؟
 
آخرین اخبار از سایتهای دیگر
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterامروز13
mod_vvisit_counterدیروز61
mod_vvisit_counterاین هفته123
mod_vvisit_counterهفته قبل243
mod_vvisit_counterاین ماه123
mod_vvisit_counterماه قبل926
mod_vvisit_counterکل بازدیدکننده ها از اول96787