PostHeaderIcon تاریخ ملی

 

در این چند روزه جوانان ایران به چند دلیل خود را برای شب چهارشنبه سوری آخر سال آماده کرده اند نخست برای اینکه مراسم ملی و میهنی خود را اجرا کرده باشند و دیگر اینکه بتوانند از قرصت بهره گرفته و به رژیم دهن کجی کنند و یا آن که به دنبال سرگرمی می گردند.

در برابر این همایش و تلاش ملی رژیم هم بیکار ننشسته و از هفته ها پیش تاکنون با تهیه فیلمهای ساختگی و مصاحبه های کذایی به عنوان آن که اجرای مراسم چهارشنبه سوری موجب قطع دست و پا و اعضای بدن میشود تلاش بر این دارد تا این جشن و شادمانی را به یاد فراموشی بسپارد.

از این سنت میهنی و ترفند های رژیم برای خاموش مردن آن که بگذریم به بسیاری از نکات دیگر برخورد میکنیم که رژیم نه تنها در پی خاموش کردن و سرپوش گذاشتن بر روی یادگارهای ملی و نیاکان ما است بلکه همواره میکوشد به روشهای گوناگون مردم را زیر سرپوش آهنین و فراموشی تاریخی قرار داده و آنان را از واقعیات دور بدارد.

حذف دوره های پیش از اسلام و به فراموشی سپردن تاریخ درخشان دوران هخامنشی، اشکانی و ساسانی در این ارتباط تا آنجا که توانسته اند به گذشته تاریخ ایران اهمیت کم و ناچیز داده و در برابر تاریخ اسلام را با افسانه های دروغین به خورد نوباوگان و نوجوانان ایران میدهند.

سید علی خامنه ای بارها اعلام کرده است تاریخ ایران پیش از اسلام پشیزی ارزش ندارد و ایرانیان در آن زمان کمترین هویتی نداشته اند و این اسلام عزیز است که از برکت وجودش در ایران، ایرانیان  ارزش و اعتبار پیدا کرده اند.

همچنین بنیاد و ساختن هر جه بیشتر امامزاده در هر گوشه ایران و بکار گماردن مداحان و چاپلوسان که ملتی را به سمت خرافات و اراجیف مذهبی و دور شدن از تاریخ میهنمان رهنمون می کنند روش دیگری برای سرپوش گذاشتن بر تاریخ گذشته است .

از بین بردن آثار تاریخی و یادواره های ملی ایران بر کسی پوشیده نیست که این رژیم تا آنجا که توانسته با پتک و تیر به حان یادواره های ایران افتاده و آنها را از بین برده است.

تلاش برای از بین بردن تندیس آریو برزن و نابود مردن تندیس آرش کمانگیر در شهر ساری نمونه ایی از آنند. همچنین رژیم برای حفاظت از آثار باستانی چون تخت جمشید کمترین کوششی نمی کند و با رها کردن آن بناهای تاریخی موجبات از میان رفتن آنان را فراهم آورده است.

تا کی ادامه خواهد داشت فقط به اراده مردم ایران بستگی دارد.

رضا خلج

اسفند 90

Reza khalaj

 

 

Share

آخرین بروزرسانی (دوشنبه, 10 مهر 1391 ساعت 09:16)

 

نظرات   

 
0 #6 mina 1391-07-07 18:57
شاهزاده رضا پهلوی در جمع ایرانیان کانادا :
راستش را بخواهید می خواهم تنها پهلوی باشم که در ایران خاک می شود .. همین و بس!
بازگو کردن
 
 
0 #5 torento 1391-07-07 18:47
آشتی ملّی ، همیستگی و اتحاد مطابق پیام شهریار ایران، امید که تمام هم میهنان فارغ از هر عقیده، به براندازی جمهوری اسلامی بیاندیشند و نه برای تخریب مبارزان.
بازگو کردن
 
 
0 #4 torento 1391-07-07 18:46
حرف ما اصلا مسئله سلطنت و سلطنت طلبی نیست، حرف ما ایرانی دمکرات و آزاد است. این شورا به محض برگزاری انتخابات منحل خواهد شد و دیگر هیچ مسئولیت حقوقی نخواهد داشت. راستش را بخواهید می خواهم تنها پهلوی باشم که در ایران خاک می شود همین و بس!

شاهزاده رضا پهلوی در دیدار با جمعی از ایرانیان در تورنتو
بازگو کردن
 
 
0 #3 Administrator 1391-07-06 14:02
تاریخ ملی از نظر آخوند یعنی تاریخ مذهبی
بازگو کردن
 
 
0 #2 ali 1391-07-05 20:51
drod bar shoma
بازگو کردن
 
 
0 #1 یک بی دین 1391-07-04 07:33
تا آخوند بر قدرت باشد باید قید اعیاد ملی رو زد.
بازگو کردن
 

اضافه کردن نظر

کد امنیتی
تازه کردن

نظر سنجی
آیا مسئله هسته ای ایران به جنگ می‌انجامد؟
 
آخرین اخبار از سایتهای دیگر
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterامروز17
mod_vvisit_counterدیروز61
mod_vvisit_counterاین هفته127
mod_vvisit_counterهفته قبل243
mod_vvisit_counterاین ماه127
mod_vvisit_counterماه قبل926
mod_vvisit_counterکل بازدیدکننده ها از اول96791